To, že se v bankách mimo jiné i půjčují peníze, není pro našince žádnou novinkou. Tak se to děje už odedávna, chodilo a chodí to tak za každého režimu. A ani tomu nemůže být jinak, protože čím jiným by si na sebe banky vydělaly, že?

A byť už dnes nemají banky na poskytování půjček monopol, i když těmto vyrostla i docela silná konkurence, mající nejednu přednost, jíž se banky pochlubit nemohou, stále tyto půjčují a daří se jim.

Proč lidé na banky nezanevřeli navzdory tomu, že mohou jít pro půjčky i jinam? Hlavně proto, že nejen konkurenti, ale i banky mají své přednosti, jimiž si získávají přízeň těch, jimž se peněz nedostává.

A jaké že přednosti to jsou?

  • Významným plusem bankovních půjček je především nízká cena. Nikdo z klientů přece netouží přeplácet, dávat za půjčení chybějících finančních prostředků víc, než je nezbytně nutné. A právě banky nabízejí jak výhodné úrokové sazby, tak i RPSN, tedy to, co dlužník zaplatí za půjčku se vším všudy navíc.
  • Od nízké ceny se pak třeba odvíjí i daleko nižší riziko neschopnosti splácet.
  • Další předností je třeba naprosto profesionální jednání na úrovni, jaké jen tak někdo z nebankovních konkurentů nenabízí.
  • Význam má i značné rozpětí nabízených částek, které může bez problémů dosáhnout i jedné jediné koruny, i milionů.
  • A předností je tu třeba i možnost konsolidace, tedy slučování více půjček do jedné, což je provázeno zlevněním takových půjček a dalšími přednostmi.

Což jsou vlastnosti, které nahrávají nejednomu ze žadatelů, které by si kdekdo rád dopřál. A nejednou si je i dopřává, ať už jde o kontokorent, kreditní kartu, spotřebitelský úvěr, hypotéku, americkou hypotéku nebo třeba konsolidaci půjček.

O tyto výhody stojí kdekdo. Snad každý, kdo je schopen a ochoten akceptovat i negativní vlastnosti, jimiž banky rovněž oplývají. Což je také skutečností. Protože nic na světě není a nikdy nebude dokonalé. Banky nevyjímaje.

Pokud se dnes rozhodne nějaký člověk vzít si půjčku, obvykle ho napadne zajít si do banky. Je to totiž tradice. Ale je to i správné rozhodnutí?

Další články

Rychlý online srovnávač půjček
@ 2020 Profinal.cz

Odběr novinek

Online srovnávač bankovních a nebankovních půjček. Webová stránka profinal.cz slouží pouze k nezávislému porovnání půjček a neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. V souladu s ustanovením § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, Vás tímto informujeme, že webové stránky využívají soubory cookies pro zlepšení vám poskytovaných služeb. Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů a jiných finančních produktů.