Pokud si někdo chce nebo vysloveně musí dát do pořádku finanční záležitosti, jež ho zbytečně zatěžují anebo jsou možná dokonce nad jeho síly, má tu možnost. Říká se jí konsolidace půjček, a jak už mnozí z nás vědí, jde v případě této záležitosti o to, že se z několika různých půjček stane jedna jediná.

Vezme se zkrátka to, co zájemce dluží, což mohou být půjčky rychlé, krátkodobé, dlouhodobé, bankovní i nebankovní, nebo třeba i kontokorentní úvěry a kreditní karty, a zvolená finanční instituce to podle dohody vše zaplatí a člověku už pak nezbývá, než této finanční instituci splácet vše dlužené v podobě půjčky jediné, takzvaně konsolidované.

Má to hned několik výhod je hned několik důvodů, proč takovou konsolidaci půjček podstoupit:

  • Člověk získá snazší přehled o tom, co má kdy a komu platit, vyhne se tedy problémům souvisejícím s opomenutím nějaké té platby.
  • Dotyčný tím i ušetří, protože namísto poplatků za vedení více účtů nově platí jen za tento jediný, nově vzniklý. A to nebývají často malé peníze.
  • A lze tím dosáhnout i nového a výhodnějšího splátkového kalendáře, případně snížení výše splátek.

Taková konsolidace prostě přijde často i víc než vhod. Jak jenom se díky ní může člověku ulevit, kolikrát ho spasí i před nedozírnými potížemi! To ovšem pochopitelně za předpokladu, že si zájemce napřed důkladně prostuduje podmínky a ověří si, že se mu vyplatí tento krok učinit. Protože je logické, že jsou nabídky různé a ne všechny mají stejné přednosti.

Dalo by se tak poupravit známé pořekadlo a prohlásit, že nejen ‚kdo šetří, má za tři‘, ale třeba i ‚kdo konsoliduje, ten si žije‘.

A to bez ohledu na to, zda se konsolidují půjčky bankovní nebo nebankovní. Protože je tento postup možný i u těch, i u oněch. Stačí dva doklady totožnosti, veškeré smlouvy ke slučovaným půjčkám, výpis z běžného účtu a potvrzení příjmu a dá se konsolidovat dokonce třeba i online z domova.

Téma konsolidace půjček se objevuje třeba v nejrůznějších reklamách na našich televizních obrazovkách už po dlouhou dobu. Ale čeho se toto vlastně týká?

Další články

Rychlý online srovnávač půjček
@ 2020 Profinal.cz

Odběr novinek

Online srovnávač bankovních a nebankovních půjček. Webová stránka profinal.cz slouží pouze k nezávislému porovnání půjček a neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. V souladu s ustanovením § 89 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, Vás tímto informujeme, že webové stránky využívají soubory cookies pro zlepšení vám poskytovaných služeb. Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů a jiných finančních produktů.